Büyücü

Büyücü iyi veya kötü varlıkların yardımını sağlayan, büyü tekniğini, usullerini, tılsımlı sözleri, iksirleri, uygun materyali, muskaları, diğer ilgili maddeleri bilen ve kullanan kimsedir. Bu materyallerle insanlara hem iyilik, hem de kötülük yapabilirler.

Aynı zamanda bu iyilik ve kötülükleri başkaları Medyumlara yaptırabilmektedirler. Büyücülük çok eski tarihlere dayanan, gerçekliği kabul görmese de günümüzde pek çok kişiler tarafından inanılmaktadır. Gerek internet, geren sosyal medyada bunların türlerini görmekte ve uygulamalarına ortak olmaktayız.

Büyücü her anlamda insanlardan farklı yaşayan, mistik güçlere, tılsımlara, muskalara sahip kişilerdir. Bu kişiler sevgi, bağlılık, ayrılık, kötülük gibi kavramlar üzerine büyü çalışmaları yaparak insanları büyü tesiri altına alabilmektedir.

Büyücünün en belirgin özelliği doğuştan doğaüstü yeteneklere sahip insan olmalarıdır. Buda onları büyücü olarak tanımlamaktan ziyade, Medyum, Muskacı, Sihirci, Afsuncu sıfatları olarak da tanımlayabilmektedir.

Büyücü genel olarak büyü çalışmaları ile ilgili ilmi bilgilere sahiptir. Bu ilim sayesinde hangi istek için ne çeşit büyü kullanacak çok iyi bilmektedir. Bazı nesnelerle, bitki ve baharatlarla, çeşitli hayvansal parçalar ve yağları kullanarak değişik türde büyü yapabilmektedirler.

Büyücüler aynı zamanda farklı boyutlardaki, yani bizim anlayışımız ile görünmeyen ruhani, ateş varlıkları gibi varlıkları kullanarak büyüye yön verebilirler. Alçak büyüler genelde nesne ve diğer canlı parçaları kullanılarak yapılsa da, yüksek büyüler diğer varlıkların yardımı ile oluşturulmaktadır.


Büyücü Her İnsanı Etkileyebilir mi?

Büyücü her insanı etkileyebilir. Fakat büyüleyeceği insanı etki altına alabilmesi bazen zorlaşabilir. En zor anlarda dışardan varlıklarla yardımlaşarak bu zoru atlatabilmektedirler. Bu zorlu anlar nasıl oluşmakta ; Erkek-Kadın üzerinde etki kuramayışlarının sebeplerinden biri nefsani duyguların yüksek ve güçlü olmasından kaynaklıdır. Bu duyguları aşmak için ilk olarak nefis kırılmaktadır.

Bir insanı büyü tesiri altına alabilmenin en öncelik gerektiren yolu nefis kırma yoludur. Bu yol aşıldıktan sonra büyüyü ruhla özdeştirirler. Bu sayede büyücü amacına ulaşır ve istenen niyet ne ise yerine getirmiş olmaktadır.

Büyücü özellikle ilk öğrenmek istediği şey, kişi büyü yaptırmadan önce niyetidir! Niyete göre hangi büyüyü yapacağını belirler ve bu konuda büyü yaptırana büyü hakkında bilgiler verir. Kişi sorumluluğu alır ve büyüye devam edilmesini kabul ederse, büyü işlemleri başlar. Sonrasında durum istenildiği şekle göre değişime uğramaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.